Tesol Sertifika Programı

Uluslararası İngilizce Öğretmeni Olmak İster misiniz ?


Bu kursu bitiren öğrenciler İngilizce öğretmeni olma hakkına kavuşuyor. İngilizce kursumuzu B2 düzeyinde bitirdiğiniz taktirde TESOL (Uluslararası İngilizce Öğretmenliği) sertifika programımıza katılarak ülkemizdeki tüm kolejler, anaokulları ve dil kurslarında İngilizce Öğretmenliği yapabilme hakkına sahip oluyorsunuz. Ayrıca bu belge ile dünyada 100'ün üzerinde ülkede yasal olarak İngilizce Öğretmeni oluyorsunuz.

Aranan Şartlar;

  • En az 2 yıllık lisans mezunu olmak ,
  • Kursumuzda B2 düzeyinde İngilizce programını tamamlamak ,

 

Bu şartları sağladığınız taktirde İngilizce Öğretmeni olmaya hak kazanırsınız.

Bu program sonunda alacağız sertifika ile Türkiye'deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında M.E.B dan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.

 

Ülkemizde inanılmaz bir İngilizce Öğretmeni ihtiyacı vardır. Bu programı tamamlayan öğrencilerimizin tamamı kolaylıkla iş bulmaktadır.

 

TESOL Hakkında Önemli Bilgilendirme ve Kayıt Şartları Değişiklikler

Yeni yönetmeliğe istinaden uygulama tamamen değişmiş olup şu an da resmî olarak belgemiz ile atama yapabilecek ülkemizdeki tek kuruluşuz. Bununla ilgili zorunlu olarak tüm öğrencilerimiz MEB tarafından yapılacak olan sınava girmek zorundadırlar.


Yeni kayıtlar için ise sınavlarımız, her 2 ayda 1 olacak şekilde TESOL Genel Merkez tarafından açılacaktır. Yeni yapılacak olan sınavlar, şehirlerdeki öğrenci sayısına göre TESOL Genel Merkez tarafından belirlenecek ve duyurusu yapılacaktır.

 

Sınav şartları;

MEB komisyonu ve TESOL Genel Merkez komisyonu gözetiminde tüm öğrenciler aynı anda 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli bir Gramer sınavına gireceklerdir. İngilizce Gramer sınavı sonrası 2 soruluk speaking sınavı yapılacaktır.

Sınavlar her zaman Cumartesi ya da Pazar olacak şekilde İl Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği bir devlet okulunda gerçekleşecektir.

Öğrencilerimizin bu sınavdan geçip kalma konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Sınavdan 1 hafta önce bu sınav ile ilgili çalışma soruları TESOL Genel Merkez tarafından kendilerine gönderilecektir.


Yeni dönem TESOL Kayıt Şartları;

-Kişinin seviyesinin minimum B2 düzeyi olması

-Kişinin minimum Lise mezunu olması şartları değişmemiştir.

Sadece program sonunda ekstra TESOL Sertifikasının Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel kurumlarda geçerli olabilmesi için bu sınava girme zorunluluğunun bulunduğunu kayıt anında mutlaka belirtiniz.


Kayıt anında eğitimi bitiren öğrencilerin ilk açılacak olan sınava yerleştirilmesi TESOL Genel Merkez tarafından sağlanacaktır. Sınavlar her 2 ayda 1 gerçekleştirilecektir


TESOL Programı Kayıt Belgeleri;

Kayıt aktivasyonu için mutlaka kişinin nüfus cüzdanı ön-arka, en son mezun olduğu okulun diploması (minimum lise diploması), son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafı ve HES Kodunu süresiz olacak şekilde almanız gerekmektedir.

Yabancı vatandaşların, T.C. yabancı kimliklerinin bulunması halinde bu kimliklerin gönderilmesini önemle rica ederiz. Yabancı kimlik kartı bulunmayan kişiler maalesef MEB sınavına giriş sağlayamayacaklardır.

Bu evrakları gönderilmeyen öğrencilerin aktivasyonları maalesef sağlanamayacak, e-devlet sınav girişleri yapılamayacaktır.


Şimdi bu belgemiz ile kişi; lise mezunu ise USTA ÖĞRETİCİ, üniversite mezunu ise UZMAN ÖĞRETİCİ olarak da Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel kurumlarda atanabileceklerdir.


TESOL Genel Merkezi; temsilciliğiniz üzerinden kayıt yaptıran tüm öğrencilerinize 3 adet sertifika gönderecektir.

1. Sertifika; TESOL veya TESOL KIDS online eğitiminde, sistem içerisinde öğrencilerinize eğitim verdiğimiz ve buna istinaden kendilerinin gerçekleştirmiş olduğu 33 adet TASK ların ortalaması olan TESOL Sertifikası,

2. Sertifika; 33 adet TASK bitimi sonunda zorunlu uygulama derslerinin (staj) ortalaması olan TESOL Teaching Practice Sertifikası (2-6 saatlik ders anlatım sertifikası)

3. Sertifika ise; Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda problemsiz bir şekilde atama yapılabilmesi için revize Eşdeğerlik Tablosuna istinaden Yeni TESOL Sertifikasıdır. (Sadece Türkiye'de ki Bakanlık atamaları için bu sertifika geçerlidir.)

 


http://onlinetesol.com/home

Hemen TIKLA-ARA!
(0212) 695 09 19
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı